Başlıkları göster

insanların üreme faaliyetlerini devam ettirmek için yaptığı düşünülen üreme faaliyeti.

12.09.2013 01:16
--- 18 yas uzeri ---

penisin vajinaya sokulması şeklinde yapılanı en doğru olan üreme metodu.

--- 18 yas uzeri ---

12.09.2013 01:17
canlı türünün devamı için gerekli bir eylemdir. bir üst entry'de nasıl yapıldığı açıklanmış (lol)

bu eylemi cinsel haz için yapanlar da oluyor. ama işin özünde yine üreme vardır. şimdi üreme diye başlık açmak istemiyorum, bu yüzden üreme hakkındaki düşüncelerimi bu entry'de paylaşacağım.

bugün dışarıda gördüğümüz ya da varlığından haberdar olduğumuz tüm canlıların hala mevcut olmasını üremeye borçluyuz. şu anda yaşayan tüm canlılar, dünya'daki düzende hayatta kalmayı başarabilen canlılardır. başaramayanları fosilleriyle tanıyoruz.

canlılarda "cinsel haz" dediğimiz bir duygu olmasaydı, bugün hayatta kalan tek canlı kalmazdı. her iki cinsin birbirine karşı cinsel isteğe sahip olması bu eylemin gerçekleştirilmesinde büyük rol oynar. 

canlı duygularının nasıl oluştuğu konusuna kesin bir bilgi bulunmuyor. olaya evrimsel bakarsak, her canlının (eşeyli üreyenleri) iki farklı türde olması bir tesadüf olamaz. ancak aklımda şöyle bir soru var. neden iki farklı cins gerekiyor tıpkı bir yap-boz gibi. bütün canlıların dilediği zaman eşeysiz olarak bölünebilmesi türün devamı için daha kolay bir üreme yöntemi olmaz mıydı?

insanlar için düşünürsek bu durum üreyen için oldukça zor olacak gibi duruyor. çünkü aile dediğimiz kavramda anne ve baba canlının kendine has görevleri oluyor. eşeysiz üreme olursa, bütün görevler tek bir canlıya düşmüş oluyor. 

aynısı hayvanlar için de geçerlidir. hem baba hem anne, yavruların kendi başlarının çaresine bakacak kadar gelişmesini sağlar. eşeysiz üremede bütün görevlerin tek bir canlı türünün üzerine düşmesi yine zorlayıcı olurdu. ancak imkansız değildir.

bu da eşeysiz üremenin sadece zor olduğunu gösterir. ancak canlı türünün devamı yine sağlanabilir

şimdi her eşeyli üreyen canlılarda iki farklı tür olmasını tesadüf mü değil mi sorusuna gelelim.

bir fare veya bir filin üremesi için iki farklı cinsiyetin olması gerekiyor. ya da bir yılan veya balinanın.. hepsinde iki farklı tür bulunuyor.

o zaman her canlının tek bir yerden geldiğini kanıtlamış mı oluruz? neden üreme için üç farklı türün gerekli olduğu canlı yoktur?

neyse şimdilik bu kadar yeter.

29.05.2017 14:21 ~ 14:45
insanda da belirli içgüdüsel eğilimlerle şekillenen içgüdümüz.

29.05.2017 17:43